Juuste väljalangemine on sama loomulik protsess nagu juuste kasvamine. Täiesti normaalseks peetakse, kui ühes päevas langeb välja kuni 100 juuksekarva. Sellisel juhul ei tasu muretseda, väljalangenud juuksekarva asemele kasvab õigepea uus.

Kui teil aga langeb juukseid rohkem välja, või lausa salkude kaupa, siis tasub mõelda ravimisest ja paremast hooldusest.

Tähtsaim on määrata kindlaks juuste väljalangemise põhjus(ed).

Juuste väljalangemise põhjused

1. Rauapuudus, mida  võib põhjustada menstruatsioon, tihti ka dieet.

Rauapuuduse tunnusmärkideks on uimasus, väsimus, kahvatu nahk.

Igal juhul tasub aga teha vereproov. Kui selgub, et teil on tõepoolest organismis rauapuudus, siis kõige tõenäolisemalt ongi see juuste väljalangemise peamine põhjus. Sellisel juhul võite apteegist osta toidulisandeid või süüa rohkem rauda sisaldavaid toite.

2. Stress võib samuti põhjustada juuste väljalangemist.

Olete ehk tähele pannud, et pärast rasket stressirikast nädalat hakkab juuksed rohkem välja langema.

Kui stress on lühiajaline, siis taastuvad juuksed kiiresti ja väljalangemine lakkab mõne päeva jooksul. Aga kui stress on pidevalt teie elus, siis võivad peanaha veresooned ahenevad sedavõrra, et juuste väljalangemine muutub krooniliseks ja sellisel juhul peab seda ravima.

3. Haigused

Juuste väljalangemist võivad põhjustada ka haiguse. Nt suhkrutõbi, kilpnäärmehaigused, aneemia. Samuti mõjutavad otseselt juuste väljalangemis- ja kasvamisprotsessi mõned suguhaigused.

4. Reaktsioon mõnedele ravimitele.

Tänapäeval on väga palju selliseid ravimeid(üle 100), mis võivad põhjustada juuste väljalangemist. Kui teil on probleemsed juuksed, siis enne uue ravimi manustamist tasub alati konsulteerida arstiga.

6. Vanusest tingitud juuste väljalangemine

Juuste väljalangemine võib suureneda ka  murdeeas või peale sünnitust.

Igal juhul enne mingi otsuse vastuvõtmist tasub konsulteerida arstiga.