Korralik hooldus pärast protseduuri on äärmiselt oluline, et tulemus oleks võimalikult ühtlane, pikalt kestev ja kaunis. Samas on oluline silmas pidada, et teatud värvi intensiivsus ja/või ebaühtlane välimus on pärast protseduuri normaalne (eriti pärast esimest protseduuri). Korrektsioon värvi ja ühtlase tulemuse saavutamiseks tehakse teisel protseduuril.

Oluline on teada, et püsimeigi värv on umbes nädal aega peale protseduuri märkimisväärselt tumedam ja huulte puhul erksam, kui paranenud tulemus. Püsimeigi pigment viiakse protseduuri käigus naha pindmise kihi (epidermise) all olevasse dermisesse ja kuna epidermises uuenevad naharakud pidevalt, siis tuleb koos uueneva epidermisega sealt kuu aja jooksul välja ka pigment.

Järgi jääb pigment, mis on dermises ja seetõttu on ka lõplik värvitoon ca 30-50% heledam, kui peale protseduuri nähtav värvitoon.

 • Protseduuri kohale võib peale panna jääd, et paistetust vähendada (silmad ja huuled). Jääd võib peal hoida kuni 10-minutiste perioodidena iga tunni tagant peale protseduuri järgmised 12 tundi.
 • Pisut kõrgendatud ülakeha asendis magamine võib aidata silmade ja huulte turset ja paistetust järgmisel hommikul vähendada
 • Vajalik on määrida pigmenteeritud ala ( tekkinud koorikut) kreemiga BEPANTHEN PLUS või spetsiaalne hooldus geel iga 2 tunni tagant õhukese kihina. BEPANTEN PLUS aktiivsed koostisained on dekspantenool, mis muundub rakkudes pantoteenhappeks ja toimib seega vitamiin B5-na ja kloorheksidin, mis on hästi talutav antiseptiline aine ning on bakteritsiidse toimega. Sobib hästi püsimeigi hoolduseks.
 • Esimesed 24 tundi väldi protseduuri koha kokkupuudet veega, edaspidi ei tohi koorikuid aurutada ega leotada (näiteks kuuma dushi all või saunas)
 • Kaks nädalat peale protseduuri ei tohi käia higistavas trennis, auruses vannis, saunas, soolases vees, basseinis kloorivees, nägupidi tugeva dushijoa all ega kuumas vees. See kõik aitab pigmendil nahast välja tulla ja mõjutab ka kujunevat värvitooni
 • Peale 24 tunni möödumist tuleks nägu pesta puhta sooja veega või naturaalse seebiga ja püsimeigi kohta tuleks pesta õrnalt sõrmeotstega, oluline on aga mitte liigselt püsimeigiga kohta hõõruda.
 • Pese alati käed enne protseduuri koha katsumist. Puhtus on väga oluline, et ei tekiks põletikku. Puhasta protseduuri koht hommikul ja õhtul 2 päeva pärast protseduuri õrnalt tupsutades ja ilma hõõrumiseta puhta veega või antibakteriaalse seebiga (mitte kasutada meigieemaldusvahendit, tugevaid näopesugeele ja happeid sisaldavaid näopesugeele).
 • Püsimeiki ei tohi edaspidi pesta happeid sisaldava näopesuvahendiga.
 • Kui Sulle on tehtud püsimeik, ära enam kasuta selles piirkonnas koorivaid vahendeid ja happekoorijaid või happeid sisaldavaid näohoolduskreeme. Retinoliga näohooldusvahendid (isegi kui neid ei kasuta kulmude piirkonnas) pleegitavad samuti püsimeiki märkimisväärselt kiiremini, kui see tavapäraselt kuluks.
 • Meigist tuleks protseduuri kohal üks nädal hoiduda. Silmade püsimeigi puhul võib ripsmetushi kasutada 3-4 päeva pärast protseduuri, aga infektsioonist hoidumiseks tuleb osta uus ripsmetush. Veekindel ripsmetush ei ole püsimeigisõbralik, sellest soovitan edaspidi loobuda.
 • Kontaktläätsekandjal tuleb silmameigi tegemise puhul kaasa võtta prillid, sest kontaktläätsesid protseduuri ajal ega kohe pärast protseduuri kanda ei saa.
 • Protseduuri koha tundlikkus, turse, kuivus ja sügelus on normaalsed protseduuri järgsed nähud. MITTE MINGIL JUHUL EI TOHI PROTSEDUURI KOHTA KRATSIDA, HÕÕRUDA EGA LAHTISI TÜKKE ÄRA TÕMMATA – sellega võib kaasneda värvi kaotus ja ebaühtlane tulemus ja samuti kaasneb armide ja põletiku tekkimise risk.
 • Päikese käes viibimine ja solaarium mõjuvad püsimeigile pleegitavalt ja värv võib muutuda. Protseduuri järgselt tuleb neid vähemalt 4 nädalat kindlasti vältida. Hiljem tuleb ALATI panna protseduuri kohale päikese käes viibides peale tugeva faktoriga päevituskreem (vähemalt SPF30).
 • Kulmude püsimeigi puhul mitte kitkuda kulmukarvu 2 nädalat pärast protseduuri. Sellega koos võib välja tulla ka värvipigmenti.
 • Kahe kuu jooksul peale esmast protseduuri tuleks teha püsimeigi korrektuur. Kaunis püsimeik saavutatakse reeglina kahe protseduuri tulemusena. Esmasel protseduuri tulemusena ei pruugi pigment nahka päris ühtlaselt pidama jääda ja samuti on kahe protseduuri tulemusena püsimeik kauem püsivam. Korrektuuris saab ka värvitooni vajadusel pisut muuta ja näiteks ka tumedust juurde anda.

PIKAAJALISE HOOLDUSE AJAKAVA

Iga inimese nahk on oma iseärasustega ja elav ning muutuv organ. Naharakud uuenevad pidevalt ja selle käigus tuuakse nahast välja ka sinna viidud värvipigmenti. Samuti võib pärast esimest püsimeigi protseduuri tulla värvipigmenti nahast välja erinevatest kohtadest vähem või rohkem ehk pigment ei pruugi kogu pinnale ühtlaselt kinnituda. Püsimeigi ühtlase, erksa ja korrektse tulemuse saavutamiseks tuleb need pinnad teist korda üle töödelda kahe kuu jooksul peale esimest protseduuri.

Püsimeigi kestvus on sõltuv iga inimese nahast, tema vanusest, eluviisist, kui palju võetakse päikest (päike pleegitab ja muudab püsimeigi värvi) ja hooldusjuhenditest kinnipidamisest.

 AJAKAVA

 • Korrektuur ehk Kordusprotseduur 5-8 nädalat pärast esimest protseduuri
 • Värskendus ja Hooldus 1-2 aastat pärast esimest protseduuri
 • Püsimeigi Värskendamine 4-5 aastat pärast esimest protseduuri

Kordusprotseduurile tuleb kindlasti tulla ülalnimetatud ajaperioodil.

Püsimeigi värskendamise märgitud aeg on orienteeruv ja täpne aeg on individuaalne kuna iga inimese nahk on erinev, uueneb erineva kiirusega vastavalt vanusele ja samuti sõltub püsimeigi püsimine eluviisist ja püsimeigi hooldusest.